Életük üzenet

2018. április 09., címkék: Martin Luther King, martin luther king, baptista egyház, billy graham

Martin Luther King és Billy Graham élete azt üzeni: van egy hatalom felettünk, amely nélkül nem lehetünk sikeresek és boldogok. Két nagy hatású amerikai lelkipásztorra: az ötven éve meggyilkolt polgárjogi aktivistára és a februárban elhunyt világhírű evangelizátorra emlékeztek Budapesten április 9-én, hétfőn.

Obama elnök együtt imádkozott Grahammel

2010. április 27., címkék: Nagyvilág, ima, billy graham, barack obama

Az USA elnöke, Barack Obama meglátogatta a 91 éves Billy Graham baptista prédikátort, világhírű evangelizátort. A Fehér Ház közleménye szerint a találkozó jó fél óráig tartott.

Billy Graham krízis-lelkészei már Haitin

2010. január 16., címkék: Ökumené, természeti katasztrófák, haiti, billy graham, ökumené

A zsoltáros korban járó világevangélizátor, Billy Graham olyan lelkészeket indított Haitire, akik kiképzést kaptak és gyakorlottak az emberi válsághelyzetek kezelésben.

A három legcsodáltabb ember az USA-ban

2010. január 03., címkék: Ökumené, amerikai egyesült államok, közvélemény-kutatás, billy graham, ökumené

Az elmúlt évben a közvélemény-kutatás szerint az USA három legcsodáltabb embere: Billy Graham evangélista, XVI. Benedek pápa és Obama elnök…